JAUNIMUI PALANKIŲ SVEIKATOS PRIEŽIŪROS PASLAUGŲ TEIKIMO MODELIO ĮDIEGIMAS KĖDAINUOSE. PROJEKTO VIEŠINIMO RENGINYS

Kasmet Pasaulinė sveikatos organizacijos (PSO) iniciatyva birželio 26 d. pasaulyje minima Tarptautinė kovos su narkotikų kontrabanda ir narkomanijos prevencijos diena. Šiai dienai paminėti 2022 m. birželio 27 d. Kėdainių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras  inicijavo apskritojo stalo diskusiją, kuri vyko  Kėdainių Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre (adresu S. Dariaus ir S. Girėno g. 52, Kėdainiai).

Renginyje dalyvavo Kėdainių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Paulius Aukštikalnis, Kėdainių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro direktorė Danguolė Avižiuvienė, Kėdainių švietimo pagalbos tarnybos atstovai, Pagalbos šeimai centro vadovai ir darbuotojai, Jaunimo organizacijų, VŠĮ Kėdainių PSPC, atviro jaunimo centro „LANG‘as“, savanorių asociacijos „Spindulys”, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kėdainių rajono policijos komisariato, Kėdainių mokinių tarybos atstovai. 

 Diskusijos metu buvo pristatytas projektas ,,Sveikesnis ir saugesnis jaunimo gyvenimas” (Nr. LT03-1-SAM-K01-011). Buvo pateikta informacija apie projekto tikslus, uždavinius, siekiamą poveikį. Pažymint, kad vienas iš šio projekto Jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų diegiamų algoritmų – psichiką veikiančių medžiagų vartojimo prevencija.  Diskusijos metu tai pat buvo pristatyti visi aštuoni Jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų  algoritmai.

Renginio dalyviams buvo pateikta informacija apie Jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų vykdomas veiklas Kėdainių rajone, įvykusius mokymus, renginius jaunimui. Nuo projekto vykdymo pradžios, mokymuose dalyvavo 547 dalyviai iš 11 Kėdainių rajono savivaldybės mokyklų.

Džiaugėmės, kad apskritojo stalo diskusijoje dalyvavo žmonės iš įvairių Kėdainių institucijų ir organizacijų, įvyko diskusija apie aktualias jaunimui problemas ir galimybes padėti jaunimui.

Informaciją parengė Jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų koordinatorės Gerda Adomavičienė ir Kristina Orechovaitė