Pirmoji projekto „Sveikesnis ir saugesnis jaunimo gyvenimas” edukacinė stovykla

2021 m. vykdomo Europos ekonominės erdvės finansavimo mechanizmo projekto „Sveikesnis ir saugesnis jaunimo gyvenimas” (LT03-1-SAM-K01-011) veiklos jau įsibėgėjo.

Rugpjūčio 20-22 dienomis vyko pirmoji projekto partnerių – Biržų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro, Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro ir Anykščių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro – JPSPP mokymų stovykla jaunimui. Jos metu pristatyti 8 JPSPP algoritmai:

1. Lytiškai plintančių infekcijų ir neplanuoto nėštumo prevencija;

2. Seksualinio smurto prevencija;

3. Psichiką veikiančių medžiagų vartojimo prevencija;

4. Alkoholio vartojimo prevencija;

5. Depresijos prevencija;

6. Savižudybių ir savižalos prevencija;

7. Sveikatos sutrikimų, susijusių su antsvoriu ir nutukimu prevencija;

8. Valgymo sutrikimų prevencija.

Stovykla vyko viename gražiausių Lietuvos kurortų – Druskininkuose, mokymų centre „Dainava“. Joje dalyvavo trisdešimt 14-18 metų jaunimo iš Biržų, Kėdainių bei Anykščių rajonų savivaldybių. 

Jau nuo pirmųjų valandų Druskininkuose dalyviai galėjo pasinerti į numatytas veiklas: stovyklos pradžią pažymėjo atidarymo seminare apie savęs pažinimą per psichosomatinius užsiėmimus. Gilesnę pažintį su savimi bei kitais stovyklos dalyviais lydėjo šiaurietiško ėjimo pamoka, kurios metu kiekvienas galėjo išbandyti šiaurietiškas lazdas ir sužinoti daugiau apie fizinio aktyvumo naudą organizmui. Antrąją stovyklos dieną dalyviai pradėjo su jogos užsiėmimu, po kurio vyko aromaterapijos užsiėmimas, skirtas psichologinio atsparumo didinimui bei savižalos prevencijai. Stovyklos metu jaunuoliai susipažino ir su sveikos mitybos principais, valgymo sutrikimų priežastimis bei pasekmėmis. Dieną vainikavo dviračių žygis link Švendubrės, kurio metu dalyviai dalinosi įspūdžiais, diskutavo apie sporto naudą, alkoholio ir psichotropinių medžiagų vartojimo prevenciją. Paskutiniosios dienos metu dalyviai turėjo progą įvardyti stovyklos metu įgytas patirtis, reflektuoti stovyklos metu aptartas temas bei atsisveikinti su naujaisiais draugais. Per tris greitai prabėgusias, tačiau įsimintinas dienas dalyviai susipažino ne tik su savo emocijomis ir mintimis, bet kartu ir su jaunimu iš kitų Lietuvos regionų, taip pat pažino Druskininkų miestą bei gavo galimybę praplėsti patirtis įvairiuose sporto bei intelektualiniuose užsiėmimuose.